Regały w domu to coś, czego potrzebujesz od zaraz!

Regały pasują do różnych przestrzeni, od rustykalnych domów wiejskich po nowoczesne lofty studyjne. Zwykle są zbudowane z drewna i metalu. Tworząc je samodzielnie, możesz dostosować je do swojej przestrzeni i uzyskać dokładnie taki wygląd, jaki chcesz.

Te pomysły na regały nadają się do wielu zastosowań i będą wystarczająco trwałe, aby wytrzymać duże zużycie. Sortuj wszystkie inspirujące zdjęcia i wybierz projekt, który będzie pasował do Twojego domu.

Użyj osprzętu hydraulicznego do wsporników półek

Joanna Gaines spopularyzowała ten styl półki przemysłowej w swoim przebojowym programie Fixer Upper. Teraz dostępne są różne samouczki, które pokażą Ci, jak wykonać te proste półki. Jedną wskazówką do zapamiętania jest to, że po wykonaniu pomiarów większość sklepów z artykułami budowlanymi będzie ciąć i gwintować rurę za Ciebie.

Zawieś prostokątne półki

Nie wszystkie regały i półki wymagają dużych metalowych akcentów, aby można je było uznać za industrialne. Takie prostokątne półki, które mają bardzo małe metalowe usztywnienia w wewnętrznych rogach prostokąta, mówią o trendzie industrialnym. Również kolor drewna ma tutaj znaczenie. Pomaluj drewno na ciemną, bogatą tonację, aby uzyskać bardziej nastrojowy, rustykalny wygląd.

Umieść półki przemysłowe w kącie

Domy, w których brakuje miejsca, skorzystałyby na niektórych narożnych półkach. Przemysłowe półki mogą nie dodawać zbyt wiele do przechowywania, ale zapewnią miejsce do wyeksponowania ulubionych elementów wystroju.

Dodaj industrialne akcenty do zawieszonych półek

Jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz, że te “pływające” półki przemysłowe mają najmniejszy industrialny akcent na rogach. Ogólny wygląd jest jednolity i nie wygląda tak nieporęcznie, jak niektóre regały.

Zrób regał całkowicie z metalu

Regał metalowy jak zrobić? Te wiszące półki wykorzystują wiele metalowych materiałów budowlanych, tworząc serię wąskich półek, które idealnie nadają się do eksponowania różnych bibelotów. Aby złagodzić wygląd, rozważ wyeksponowanie na półkach bardziej kobiecych przedmiotów, takich jak kwiaty i naczynia w pastelowych kolorach.

Zbuduj regał przemysłowy

Wolnostojące półki przemysłowe są idealne, jeśli masz do przechowywania cięższe przedmioty, takie jak książki czy lampy. Półki te mogą zastąpić stoły konsolowe lub półki na książki, zachowując przy tym węższą powierzchnię.

Wybierz nowoczesne czarne wsporniki

Właściwy dobór dodatków jest kluczem do uzyskania industrialnego wyglądu. Takie wsporniki mają nowoczesny design, ale matowe czarne wykończenie nadaje im bardziej industrialny wygląd. Dobór półek z naturalnego drewna również podkreśla industrialny charakter.

Owiń kanalizację wokół półek

Niektóre półki przemysłowe wykorzystują osprzęt hydrauliczny jako wspornik pod półką. Można owinąć rurę wokół półki, aby uzyskać dodatkowe wsparcie. Jeśli chcesz spróbować tego projektu, dowiedz się, jak prawidłowo zamocować urządzenie do ściany. Produkt końcowy będzie ciężki i może się odkleić, jeśli nie zostanie prawidłowo zainstalowany.

Wyjmij nieporęczne elementy

Aby nadać przemysłowemu regałowi lekkość, można zdecydować się na użycie cieńszych drewnianych półek poplamionych na jaśniejszy kolor. Jeśli chcesz, aby obszar wydawał się większy, a urządzenie mniej ciężkie, użyj tych sztuczek i rozstaw wsporniki hydrauliczne tak daleko, jak to możliwe.

Przechowuj swoją kolekcję książek na szafce ściennej

Jeśli chcesz dodać do domu bibliotekę inspirowaną przemysłem, przeznacz całą ścianę na półki. Aby uzyskać jak największy efekt, umieść regał jak najbliżej sufitu i przymocuj go do podłogi. Wykorzystaj tę pustą ścianę z kilkoma niestandardowymi półkami. Jeśli chcesz, aby Twój regał wyglądał na zabudowany, rozłóż półki na całej ścianie.

Zamień półkę na książki na regał

Nie każdy regał musi zajmować mnóstwo miejsca. Można połączyć rury z półkami, by samodzielnie stworzyć wyjątkowy regał i przymocować go do ściany. Ponieważ regał jest przymocowany do ściany, jest to bezpieczniejsze rozwiązanie dla dzieci i zwierząt.