Jak zrobić narożniki ścian?
Narożniki ścienne są produktem powszechnie stosowanym w budownictwie. Istnieją dwa rodzaje narożników ściennych: wewnętrzne i zewnętrzne. W tym artykule omówiony zostanie proces montażu obu rodzajów narożników.
Narożnik wewnętrzny:
Proces instalacji narożnika wewnętrznego jest dość prosty. Najpierw należy zmierzyć przestrzeń i przyciąć narożnik ścienny do odpowiedniego rozmiaru. Następnie weź jeden koniec narożnika ściennego i włóż go w drugi koniec, aż spotkają się pod kątem 90 stopni. W razie potrzeby zamocuj go śrubami, aby uzyskać dodatkową stabilność.
Po wykonaniu tego kroku możesz pomalować lub wytapetować narożnik ścienny w celach dekoracyjnych! Jeśli szukasz pomysłów na dekoracje, sprawdź nasz artykuł o tym, jak zrobić narożniki ścienne dla domu tutaj! (link)
Narożnik zewnętrzny:
Proces instalacji narożnika zewnętrznego jest podobny do tego w przypadku narożnika wewnętrznego, ale wymaga więcej precyzji i czasu. Po pierwsze, należy zmierzyć przestrzeń i przyciąć narożnik ścienny na wymiar. Drugi krok polega na wzięciu jednego końca narożnika ściennego i włożeniu go w drugi, aż spotkają się pod kątem 90 stopni. Trzeci krok wymaga trochę cierpliwości, ponieważ malowanie lub tapetowanie narożnika ściennego po pomyślnym wykonaniu wszystkich kroków zajmuje trochę czasu!
Oprócz zapewnienia stabilności przed siłami uderzeniowymi (np. przypadkowym dotknięciem w holu), narożnik ścienny może być również stosowany jako element dekoracyjny.
Wyznacz swoją przestrzeń za pomocą farby kredowej.
Gdy masz już farbę, czas przystąpić do malowania. Użyj taśmy malarskiej, aby zaznaczyć na ścianie miejsce, w którym chcesz nanieść farbę tablicową. My używamy zwykłego białego papieru do półek jako zamiennika taśmy maskującej, ale w tym przypadku jest to bardziej funkcja niż styl.
Następnie nanieś pędzle -m lub wałkiem pierwszą warstwę farby tablicowej, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu danej marki. Pamiętaj, aby nakładać ją długimi, równymi pociągnięciami, nie pozostawiając żadnych kropli ani smug.
Następnie odczekaj godzinę i nałóż drugą warstwę. Pozwól farbie całkowicie wyschnąć, zanim usuniesz papier maskujący i zaczniesz od nowa malować kolejny fragment.
Po wyschnięciu ostatniej warstwy odkurz całą powierzchnię nowej ściany kredowej kredą, a następnie wytrzyj ją wilgotną szmatką. Pomoże to przygotować nową ścianę kredową, aby lepiej działała, gdy będziesz gotowy, aby bazgrać po niej!
Narożniki. Są wszędzie i nie da się ich uniknąć. Są w naszych domach, są w naszych biurach i są w każdym sklepie, do którego wchodzimy. Ale z czego zbudowane są narożniki?
Cóż, oczywiście narożniki składają się z dwóch ścian. A te ściany składają się z całej masy innych rzeczy. Ale od czego zacząć? Zacznijmy od początku – od fundamentów.
Pierwszą rzeczą, która jest potrzebna do zbudowania ściany, jest fundament. Konstrukcja domu zależy od tego, jak duży jest fundament. Duży dom może wymagać fundamentu sięgającego aż do skały macierzystej, ale większość fundamentów sięga wystarczająco głęboko, aby grunt wokół nich był stabilny. Fundament powinien być całkowicie wypoziomowany i mieć dobry drenaż, aby woda nie zalegała pod nim i nie powodowała później problemów.
Techniki budowania narożnika są różne i zależą od rodzaju ściany. Kolejność kroków, w jakiej wykonuje się narożnik, jest mniej więcej taka sama, choć istnieją pewne niuanse.
Narożnik można również wykonać jako szkielet, z niewielką różnicą w technologii, ale nadal z ułożoną pianką budowlaną. Oprócz pianki izolacyjnej można użyć innych materiałów do izolacji termicznej i wodoodpornej – folii membranowej, piany wodnej, płyt gazobetonowych itp.
Jak wykonać narożnik z bloków pianki?
W takiej pracy nie ma nic skomplikowanego: wszystko wykonuje się szybko i bez specjalnego wysiłku. Aby narożnik z bloków piankowych był tak niezawodny, jak to tylko możliwe, należy wcześniej przygotować dla niego miejsce. W tym celu:
- Oczyść ścianę ze starego tynku i brudu;
- Sprawdź jej poziom za pomocą poziomicy wodnej;
- Nałóż na nią klej (możesz użyć gotowych mieszanek sprzedawanych w workach);
- Na wierzchu ułóż kilka warstw siatki wzmacniającej;
- Przymocować arkusz sklejki do wszystkich narożników (aby zapobiec odkształcaniu się bloków).
Następnie można przystąpić do montażu bloków pod kątem prostym. Należy to zrobić tak, aby nie rozsuwały się one podczas suszenia roztworu.